سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع سبک زندگی و رسالت دانشجویی

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع سبک زندگی و رسالت دانشجویی

دانلود سخنرانی‌های استاد رائفی پور - اسفند 1392 استان فارس

یکی از برکات بی انتهای انقلاب پر ثمر اسلامی و معجزات مسیحایی رهبر الهی آسمانی آن، تشکیل نیروی الهی و مردمی بسیج است. بسیج با تکیه بر تفکر و اعتقادی الهی بنیان گذاشته شد و پایه قدرت خود را مردمی مؤمن، انقلابی و شهادت طلب قرار داد. نیروی الهی و مردمی بسیج با تکیه بر رهبری آسمانی حضرت روح الله (رضوان الله علیه) و با شناخت رسالت های اساسی خود، مبتنی بر ایمانی لایزال و قطب نمای بصیرت با زمان شناسی و موقعیت سنجی دقیق در هر و موقعیتی خود را آماده خدمت به انقلاب اسلامی و تحقق اهداف والای آن نموده است.

در هر زمان و مکانی که نظام اسلامی و ارکان آن اراده کرده است، ظرفیت های این مجموعه عظیم وقف تعالی نظام مقدس شده است و همگان جز قلیل معاندین از ثمرات آن بهره وافر برده اند.

بسیج دانشجویی، بعد از تجارب فراوان بسیج در عرصه های مهم انقلاب اسلامی و در یکی از مقاطع مهم شکل گرفت. بعد از دفاع مقدس و گذر از مبارزه نظامی، در حالی هنوز عرصه های فرهنگی، فکری و اندیشه ای در پایگاه حساسی همچون دانشگاه مغفول مانده بود و البته می شد با ثمرات ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و با بهره گیری از ظرفیت تمام نشدنی بسیج، در این عرصه ها نیز همچون عرصه نظامی بر اندیشه ها و تفکرات وابسته به شرق و غرب فائق آمد.

بسیج دانشجو و طلبه با تکلیف مهم “دفاع از انقلاب اسلامی، پاسداری از اصول تغییرناپذیر «نه شرقی و نه غربی»، مقابله بانفوذ ایادی آمریکا و شوروی در دانشگاه و حوزه، حل مسائل اعتقادی بسیجیان، ارائه چهارچوب های اصیل اسلام ناب محمدی(ص) به اعضای بسیج و نیز طراحی برای ایجاد حکومت بزرگ اسلامی تشکیل یافت.

بسیج دانشجویی به عنوان یکی از دو بازوی مهم در انجام این رسالت الهی و حساس، نزدیک به سه دهه در عرصه دانشگاهی حضوری فعال و مثمر ثمر داشته است. مقابله با فتنه های مختلف ازجمله سال ۷۸ و ۸۸ و حضور قدرتمندانه در عرصه های علمی، فکری، فرهنگی و …از برکات تشکیل بسیج دانشجویی است. برای اینکه این مجموعه بزرگ از فلسفه اصلی خود دور نشود و مجموعه ای همیشه با طراوت و تاثیر گذار باشد، ضرورتی وافر دارد که از رسالت های اصلی خود غافل نشود.

رسالت های بسیج دانشجویی مبتنی بر اندیشه های ناب امامین انقلاب اسلامی بوده و همه زمینه ها و موقعیت هایی که انقلاب اسلامی به حضور و نقش آفرینی آن نیاز داشته باشد را در بر می گیرد.

لازم است که بسیج دانشجویی و دانشجویان بسیجی همواره مطالبات و فرامین امامین انقلاب اسلامی از آن ها را سرلوحه اندیشه ورزی و مأموریت های اساسی خود قرار داده و انحراف از آن ها را خطری عظیم برای به ورطه سقوط کشاندن این مجموعه الهی و دانشجویی بدانند. عدم اهتمام کافی به تدبر در اندیشه های نائب الامام مدظله العالی به مرور بسیج پویا، خلاق و با انگیزه را از درون تهی ساخته و به سستی و ناتوانی آن در انجام رسالت های اساسی خود منتهی خواهد ساخت.

کتاب “رسالت های دانشجوی بسیجی” که به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی کشور و به کوشش حجت الاسلام و المسلمین مرتضی حسن پور گردآوری ‌شده است، قدمی کوچک برای تدبر در اندیشه های مقام معظم رهبری است. امید است که دانشجویان بسیجی و مجموعه های مختلف بسیج دانشجویی با تدبر و تعمق در مبانی اندیشه ای مقام عظمای ولایت و پیگیری مطالبات و فرامین معظم له از این نهاد جوان و انقلابی، بتوانند آنطور که انتظار می رود تحولی انقلابی و عمیق در مبدأ تحولات کشور یعنی دانشگاه داشته باشد که همان طور که امام راحل رضوان الله تعالی علیه فرمودند: «اگر دانشگاه اصلاح شد کشور اصلاح می شود » و « باید بدانیم که اگر دانشگاه را ما سست بگیریم و از دست ما برود، همه چیزمان از دستمان رفته است».

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع سبک زندگی و رسالت دانشجویی

142,952 بار
 
۲۳ خرداد ۱۳۹۶
اگر به فیلترشکن (VPN) وصل هستید برای استفاده از تعرفه ترافیک نیم بهاء فیلتر شکن خود را خاموش کنید.
00:00 / 00:00
نظرات

بستن