محمد علیزاده

محمد علیزاده

محمد علیزاده

محمد علیزاده
در یـک نـگاه :

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۳۶۰
محل تولد: کرج
محل سکونت: تهران
قد: ۱/۸۹ سانتیمتر
وزن: ۱۰۲ کیلوگرم
بازیگران مورد علاقه: خسرو شکیبایی و فاطمه معتمد آریا
فوتبالیست های مورد علاقه: کریستیانو رونالدو و علی دایی
ادکلن: بولگاری

محمد علیزاده در جایگاه بسیار خوبی از موسیقی امروز قرار دارد . با اینکه بی مهری های بسیاری به او شده و او را چندین سال از عرصه ی هنری خود عقب انداخته اما اندکی از موج امید و اعتقاد در او کم نشده . او با مرارت ، سختی ، تمرین و پشتکار فراوان به اینجا رسیده است . غرور و تکبر در او جایی ندارد و از حاشیه و جنجال دوری میکند .
علیزاده مهندس کشاورزی است و از کودکی به خوانندگی علاقه داشته است . او سه بار مقام اول قرائت قرآن را در سطح کشور به دست آورده است . او در ارتباط با این موضوع میگوید : « من هم هنوز قاری فرآنم ، اما دوست داشتم یکسری از تفکرات و ترانه هایم را در قالب موسیقی پاپ ارائه بدهم و مردم گوش بدهند . خب همین اتفاق هم افتاد ولی هنوز هم خودم را قاری قرآن میدانم » .

از پانزده ، شانزده سالگی یادگیری موسیقی اصیل ایران را شروع کرد ، قبلش هم دستگاههای قرآن را یاد گرفت . آقایدکتر جوانمرد که مربی قرآن او بودند تمام دستگاههای قرآن را به او یاد دادند . بعد از مدتی مشاهده کرد که موسیقی سنتی را خیلی دوست دارد به همین دلیل “ردیف” هم آموخت . استادان دیگر او شاپور رحیمی ، محمد عبدالحسینی ، مرحوم ایرج بسطامی ، جناب آقای مختوم و … همه استادانی بودند که شاگردیشان را کرد و طی پنج سال ردیف را یاد گرفت . اما همه ی این تمرینها و کلاسها به لطف صدایی بود که خدا در حنجره ی او گذاشته بود . چون این صدا موجب میشد استادان به او توجه بیشتری داشته باشند و را تشویق و ترغیب نمایند . هفده ساله بود که کلاسهای آقای عبدالحسینی را میرفت و شاگرد ارشد کلاس شده بود .

محمد علیزاده به موسیقی به یک دید خاص مینگرد و رسالت خود را این چنین میبیند : « من از وقتی که خواستم موسیقی را شروع کنم ، همیشه شعارم این بوده که از عشق بخوانم . من دوست دارم موهبتی که خدا به من داده و راهی که جلوی من گذاشته ، یعنی خوانندگی با آن به جامعه ام عشق و آرامش بدهم . میخواهم با کارهایم مردم را به سمت بخشیدن و گذشت کردن ببرم . به سمت آن چیزی که خدا دوست دارد . این رسالت محمد علیزاده است ، حالا تا چه حد موفق است ، نمی دانم » . در ارتباط با کارهایش میگوید : « من کاری را که دوست نداشته باشم نمیخوانم، ولی کارهایی که برایم خاطره انگیز بوده قطعه ی ” جز تو ” ، شهر باران ” و از آلبوم جدیدم (دلت با منه) قطعه ی “دلت با منه” ،”سرزنش” و “برگرد” » .

حال به صورت خلاصه ، محمد علیزاده :

محمد علیزاده متولد ۲۳ دی ماه ۱۳۶۰ (شب میلاد رسول اکرم حضرت محمد(ص) ) است .
در کرج به دنیا آمده و در حال حاضر در تهران زندگی میکند و برای اولین بار در ۴ سالگی خوانده است .
تحصیلاتش ربطی به موسیقی ندارد ، او مهندس کشاورزی است اما علاقه ی شدیدی به موسیقی دارد .
محمد علیزاده سه سال پیاپی مقام اول قرائت قرآن را در سطح کشور به دست آورد .
مقام ها و عنوان های بسیاری در زمینه ی قرائت قرآن در سطح کشور به دست آورده است .
یک بار عاشق شده آن هم در ۱۹ سالگی و به آن افتخار میکند !
در دوران تحصیل از درس شیمی متنفر بوده ولی ادبیات و ریاضی را دوست داشته .
بازی هنرمندانی چون فاطمه معتمد آریا و زنده یاد خسرو شکیبایی را دوست دارد و از تولیدات مسعود کیمیایی و مهران مدیری لذت میبرد .
علی دایی و کریستیانو رونالدو فوتبالیستهای محبوبش هستند .
” خداحافظ ” و ” جز تو ” را جزو محبوبترین ترانه هایش میداند .
اگر جادوگر بود کاری میکرد که همه خوانندگان ایران با هم رفیق و مهربان باشند !
خواننده ی محبوبش اورس است و از کارهای ناصر عبدالهی انرژی میگیرد و با شنیدن آثار ناصریا به آرامش میرسد .
آلبوم ” سورپرایز ” و ” دلت با منه ” دو آلبوم مجازش میباشند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت .

محمد علیزاده

بستن