محل تفرج برخی از آقازاده‌ها در کاخ سابقِ شاه در سدّ لتیان

محل تفرج برخی از آقازاده‌ها در کاخ سابقِ شاه در سدّ لتیان

که با عنوان "منطقه نظامی" و "خطرِ انفجار مین" از دسترس عموم خارج شده است

?مرحوم هاشمی در کتاب خاطرات خود می نویسد :

?یک شنبه 30 تیر 1370- 9 محرم 1412 (روز تاسوعا)

?«یک نفر چینی پیش بینی کرده است که ساعت 8 امروز زلزله ای به قدرت 6/8 ریشتر در تهران روی خواهد داد. آمدن ما به لتیان هم بی ارتباط با این نیست. گرچه خودم اصلاً قبول ندارم فقط بخاطر بچه ها آمدم. با هلی کوپتر به سد لتیان آمدیم. هوای خوبی دارد. عصر همراه بچه ها خواستم اسکی روی آب یاد بگیرم. کمی دنبال قایق کشیده شدم؛ بدنم آمادگی برای چنین ورزشی ندارد. گرچه آسان است.»

?دوشنبه 31 تیر 1370- 10 محرم 1412 (روز عاشورا)

?«امروز عاشوراست. تا ساعت هشت و نیم خوابیدم. روز را به "استراحت" و انجام کارهایی که با خودم به "لتیان" برده بودم، گذراندم. نزدیک غروب به خانه برگشتم.»

?نامه امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام به عثمان بن حنیف که عامل او در بصره بود، وقتى که شنید به مهمانى قومى از مردم بصره دعوت شده و به آنجا رفته است:

?اما بعد، اى پسر حنیف به من خبر رسیده که مردى از جوانان بصره تو را به سورى فرا خوانده و تو نیز بدانجا شتافته‌اى. سفره‌اى رنگین برایت افکنده و کاسه‌ها پیشت نهاده. هرگز نمى‌پنداشتم که تو دعوت مردمى را اجابت کنى که بینوایان را از در مى‌رانند و توانگران را بر سفره مى‌نشانند...اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامه هاى ابریشمین ، دست مى یابم .ولى ، هیهات که هواى نفس بر من غلبه یابد و آزمندى من مرا به گزینش طعامها بکشد و حال آنکه ، در حجاز یا در یمامه بینوایى باشد که به یافتن قرص نانى امید ندارد و هرگز مزه سیرى را نچشیده باشد. یا شب با شکم انباشته از غذا سر بر بالین نهم و در اطراف من شکمهایى گرسنه و جگرهایى تشنه باشد.

محل تفرج برخی از آقازاده‌ها در کاخ سابقِ شاه در سدّ لتیان

11 بار
 
7 اکتبر 2017
اگر به فیلترشکن (VPN) وصل هستید برای استفاده از تعرفه ترافیک نیم بهاء فیلتر شکن خود را خاموش کنید.
نظرات
بستن