Header

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع رویکرد دشمن شناسی در عرصه مهدویت

1

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع رویکرد دشمن شناسی در عرصه مهدویت

متاسفانه در حال حاضر از بارگزاری فایل این جلسه معذوریم. در صورت بارگزاری حتما لینک دانلود در بخش جلسات قرار داده خواهد شد.

نشست تخصصی مهدویت

نشست تخصصی مهدویت با موضوعیت رویکرد دشمن شناسی در عرصه مهدویت صبح روز دوشنبه چهاردهم بهمن ماه 1392
با حضور کارشناسان مهدوی و جلسه پرسش و پاسخ متخصصین حوزه مهدویت در پژوهشگاه فرهنگ، هنر وارتباطات وزارت ارشاد در سالن کنفرانس پژوهشگاه برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین طائب در چهل دقیقه بحث خود را با موضوع مذکور ارائه دادند و پس از آن مباحث ایشان در دو نیم ساعت مورد نقد و بررسی آقایان همایون و رائفی پور قرار گرفت.
بزودی متن، فیلم و صوت جلسه در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

دیرزمانی که بشریت از حضور امام معصوم ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) بی بهره است و مردمی که نه پیامبر خود را دیده و نه حجت را درک کرده اند.

رسالت امروز اندیشمندان در مباحث مهدویت تعمیق ایمان مردم به امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و تبیین آثار و پیامدهای مهدی باوری و انتظار، انسان را متقاعد می کند که مبارزه و ستیز با این تفکر برای دشمن راهبردی و ضروری است.

به همین جهت دشمنان اسلام با چهار روش با مهدی باوری مبارزه کرده اند و آسیب هایی را بر ان وارد می کنند که مانع درک صحیح از امام زمان می شود.: اولین روش انکار مهدویت می باشد که تلاش می کنند با دو گونه برخورد به انکار مهدویت بپردازند: گونه ی اول، مهدویت را مقوله ی وارداتی و بر گرفته از دیگران از جمله یهودیت و مسیحیت تلقی می کنند.

گونه ی دوم، مهدویت را بازتاب نابسامانی ها و حوادث دوران تاریک مسلمانان به ویژه شیعیان دانسته اند.آنان عقیده به مهدویت را رواج یافته از دوره های اغتشاش بر شمرده اند که این همان عدم شناخت امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.

روش دوم مبارزه تحریف مهدویت نام دارد، در این روش می کوشند تا مقوله ی انتظار حضرت مهدی ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) و آثار و پیامدهای آن را به انتظار منفی و تلخ تبدیل کنند و به طور کلی هر گونه حرکت و قیامی را قبل از ظهور حضرت، باطل و مخالف دوران انتظار بر شمارند و امر به معروف و نهی از منکر را مخالف انتظار می دانند؛ تلاش می کنند تا معنای آن را عوض کنند و در ذهن به صورت دیگری جا بیندازند و عقیده ها را خراب کنند.

روش سوم، در این ستیز تخریب مهدویت است . دشمن برای مقابله با جریان مهدویت گونه های علمی و هنری را بر می گزیند ،مانند ایجاد شک و تردید ، تنفر در افراد به ویژه معتقدان به مهدویت، نیرو سازی برای صفوف خود با خطر جلوه دادن جریان مهدویت و برنامه ریزی برای نسل آینده .

و اما روش چهارم در این مبارزه جایگزین سازی و شخصیت سازی و حمایت و پشتیبانی از مدعیّان دروغین می باشد که در واقع این روش جزء همان روش تخریب محسوب می شود. وجه امتیاز تحقیق شناخت آسیب ها و موانعی که در جامعه اسلامی باعث دوری از حضرت و عدم تحقق ظهور می شود می باشد. روش تحقیق به صورت کاربردی و است و جمع آوری مطالب به صورت کتابخانه ای می باشد و از کتاب های جدید نیز در این تحقیق استفاده فراوان شده است. کلید واژه ها : مهدویت، انتظار، دشمن شناسی، ستیز، جایگزین سازی.

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع رویکرد دشمن شناسی در عرصه مهدویت

 

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع رویکرد دشمن شناسی در عرصه مهدویت

http://musicfm.ir/?p=9167

موارد مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.